Totalna wyprzedaż

Zalety kabiny pięciokątnej

29.04.2021

Kabiny pięciokątne cieszą się dużą popularnością w trendach wnętrzarskich. Coraz częściej zastępują modele półokrągłe, nie tylko z powodu nowoczesnego designu. Niestandardowy pięciokątny kształt doskonale sprawdzi się w niewielkiej łazience, ponieważ zajmuje niewiele miejsca. Obok kabiny pentagonalnej z powodzeniem możemy ustawić pralkę, umywalkę, czy też meble łazienkowe. W tego typu kabinach drzwi najczęściej otwierają się uchylnie na zewnątrz. Trzeba wcześniej sprawdzić, czy podczas otwierania nie będą kolidować z innymi urządzeniami. W bardzo małej łazience możemy zainstalować kabinę z drzwiami powójnymi wahadłowymi. Takie drzwi otwierają się na zewnątrz i do wewnątrz kabiny. Ponieważ dwa skrzydła drzwiowe są krótsze niż jedno duże, podczas otwierania zajmują mniej przestrzeni.

Kabina pentagonalna - różne rozmiary i rozwiązania

Warto wiedzieć, że wśród kabin pentagonalnych występują nie tylko standardowe wymiary 80x80 i 90x90cm. Aby optymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię, interesującym rozwiązaniem może okazać się kabina pięciokątna asymetryczna np 100x80. Niecodzienny kształt powiększy strefę prysznica, a jeden dłuższy bok kabiny pozwoli ustawić w bliskim sąsiedztwie jedno z urządzeń sanitarnych.

Zalety kabiny prysznicowej pięciokątnej - najwyższa jakość

Doskonałą propozycją firmy New Trendy jest model New Azura z chromowanymi okuciami. Kolekcję wyróżnia subtelna forma i niecodzienna estetyka wykończenia. Wśród zalet kabiny pięciokątnej należy również wymienić eleganckie zawiasy zlicowane z taflą szkła stanowią gładką i jednolitą powierzchnię ułatwiającą zachowanie czystości. Drzwi kabiny otwierają się na zewnątrz. Kabina posiada w zestawie listwę progową, która pomaga zachować lepszą szczelność. Jej montaż nie jest koniecznością, ponieważ można opcjonalnie zastosować dolną uszczelkę z przedłużonym listkiem. Model występuje w kilku rozmiarach: 80x80, 90x90, 100x80, do wyboru mamy drzwi pojedyncze oraz podwójne. Kabina występuje także w wersji czarnej - New Azura Black. Producent umożliwia w pełni spersonalizowanie produktu. Można wybrać grubość szkła (6 lub 8 mm), a także jego rodzaj dopasowując poziom przejrzystości szkła. Dzięki temu możemy dobrać produkt w najwyższym standardzie spełniający nasze oczekiwania. Dużą popularność zyskuje w ostatnim czasie szkło OptiClear. Taki rodzaj szkła cechuje maksymalna przejrzystość, pozbawiona zielonkawego odcienia. Dzięki niemu strefa prysznica jest lepiej wyeksponowana i doświetlona.

 

kabina pięciokątna zalety   zalety kabiny pięciokątnej   zalety kabiny prysznicowej pięciokątnej

Wybrane modele z kolekcji kabin New Azura/ New Azura Black
    

Kabinę pięciokątną możemy zamontować bezpośrednio na posadzce, jeśli mamy możliwość wpuszczenia w podłogę syfonu i zainstalowania odpływu liniowego. Jeżeli grubość posadzki nie jest wystarczająca, proponujemy brodziki pięciokątne wykonane z akrylu i konglomeratu. Oferujemy brodziki pentagonalne różnej wysokości w kolorze białym i czarnym, także bezrantowe.

zalety kabin prysznicowych pięciokątnych    zalety kabin pięciokątnych kabiny pięciokątne korzyści

Brodziki pięciokątne New Trendy

 

Kabina pentagonalna oprócz funkcji użytkowej zapewnia nowoczesny efekt wizualny. Wystarczy wybrać produkt wykonany z wysokiej jakości komponentów. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości kabiny pięciokątne.