Brodziki ultrapłaskie

28.09.2018


Idealnie zaprojektowana, nowoczesna łazienka to połączenie kilku istotnych cech takich jak : design , przestrzeń, funkcjonalność i komfort użytkowania . Z myślą o takich potrzebach pojawiły się na rynku wyjątkowo niskie tzw ultrapłaskie brodziki. Zastosowanie tego typu rozwiązań pozwala na bezpieczne, komfortowe wejście do strefy prysznica i opuszczenie jej po zakończonej kąpieli. Specjalnie wyprofilowana już na etapie produkcji powierzchnia zapewnia swobodny odpływ wody do syfonu, który powinien mieć dobrą przepustowość .

Modne , praktyczne i eleganckie. Tak w skrócie można opisać ich podstawowe zalety . Brodziki ultrapłaskie cieszą się ogromnym zainteresowaniem także z innych powodów . Ich wysokość to zaledwie 3-5 cm, więc można dzięki temu uzyskać zupełnie płaską powierzchnię w całej łazience . Takie zastosowanie sprawi, że łazienka zyska efekt przestrzeni i stanie się wizualnie większa .

Materiały z jakich są wykonane pozwalają na uzyskanie nie tylko dowolnego rozmiaru, koloru i kształtu, ale także struktury . Dobrym tego przykładem są brodziki konglomeratowe z tzw „lanego marmuru”. Występują w opcji gładkiej lub z powierzchnią ryflowaną czyli antypoślizgową . Dostępne są także brodziki ze strukturami imitujące np. naturalny kamień łupkowy (na zdjęciu brodzik Mori, New Trendy).

Brodziki wylewane to połączenie naturalnych składników i nowoczesnych technologii. Konglomerat to wysoka estetyka , ogromna wytrzymałość i odporność na zabrudzenia .

Dodatkowym plusem jest możliwość ich samodzielnego skrócenia w przypadku nietypowych sytuacji, gdzie nie można zmieścić standardowych rozmiarów brodzika, jednak należy skorzystać z wytycznych producenta w jakich miejscach można to cięcie przeprowadzić . Brodziki marmurowe to rozwiązanie które posłuży na długie lata.

Drugim najpopularniejszym rodzajem materiału z którego wytwarzane są niskie brodziki prysznicowe to akryl . Materiał ten ceni się przede wszystkim za to że jest gładki i ciepły w dotyku, elastyczny i odporny na uszkodzenia oraz cichy w użytkowaniu - tłumiący odgłos spadającej wody.

Montaż niskich brodzików można przeprowadzić na kilka sposobów : wpuścić brodzik w posadzkę tak aby zlicować go z powierzchnią podłogi, osadzić na posadzce lub osadzić na wcześniej przygotowanym podmurowanym cokole.

Pierwsza metoda pozwoli nam osiągnąć wyjątkowo komfortową i nowoczesną przestrzeń która nada łazience elegancji i prestiżu . Pamiętać jednak należy o tym, iż warunkiem takiego sposobu montażu są ograniczenia w grubości posadzki (stropu). Oprócz wysokości samego brodzika należy doliczyć wysokość syfonu odprowadzającego wodę którego musimy pod nim także zmieścić. Do największych zalet takiego rozwiązania należy poczucie większej, otwartej przestrzeni, efekt gładkiej powierzchni czyli płynne przejście z brodzika na płytki, bezbarierowe i komfortowe wejście oraz ułatwienie w sprzątaniu całej łazienki.

Drugi sposób , najbardziej popularny wśród instalatorów to osadzenie brodzika na posadzce . Jest to najszybsza i najczęściej wybierana opcja montażu , najmniej kosztowa zarówno czasowo jak i wartościowo metoda .

Zastosowanie takiego rozwiązania zapewni efekt otwartej przestrzeni , delikatnie odznaczy obszar brodzika od reszty łazienki a jednocześnie pozwoli na wygodne i bezpieczne korzystanie ze strefy prysznica.

Ostatni sposób to taki gdzie należy przygotować podwyższony cokół na którym osadzimy brodzik . Stosuje się go głównie w miejscach gdzie ukrycie syfonu odpływowego pod brodzikiem jest mocno ograniczone ze względu na małą głębokość posadzki- występujący często np. w blokowych łazienkach starszej zabudowy. Inny powód stosowania tej metody to umiejscowienie instalacji odprowadzającej wodę, które uniemożliwia osadzenie brodzika niżej ze względu na zachowanie odpowiedniego spadu. Podwyższenie brodzika pozwoli na zamontowanie odpływu w dowolnym miejscu pod brodzikiem.

Niektóre z brodzików wyposażone są już w standardzie w nóżki montażowe czy też stelaże które ułatwią podniesienie brodzika na wyższy poziom .

Alternatywnym rozwiązaniem w przypadkach kłopotów z wysokością instalacji odpływowej jest zastosowanie brodzika wyższego który może mieć podstawę styropianową lub stelaż z nóżkami regulującymi jego wysokość.


Znajdź kształt i rozmiar brodzika jakiego potrzebujesz

https://www.prysznice.pl/brodziki-prysznicowe/


Parawany nawannowe

08.12.2016


Parawan nawannowy to rozwiązanie które znajdzie swoje zastosowanie głównie w małej łazience, gdzie problemem jest niewielka do zagospodarowania powierzchnia. Parawan jako rodzaj osłony prysznicowej może być złotym środkiem na rozstrzygnięcie częstych dylematów urządzających łazienkę, którzy zastanawiają się co wybrać do małej łazienki: wannę czy kabinę prysznicową .

Taki konsensus jak parawan na wannę pozwoli niewielkim kosztem urządzić łazienkę ładnie i funkcjonalnie. Docenią go zarówno zwolennicy długich i ciepłych kąpieli w wannie, jak i Ci którzy preferują szybką i ekonomiczną kąpiel pod prysznicem.

Parawany możemy podzielić na :

  • Parawany przesuwne
  • Parawany uchylne
  • Parawany składane
  • Parawany harmonijkowe (wieloelementowe)

Materiał z którego są wykonane to tworzywo plexi (polistyren) lub szkło. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są parawany szklane – są trwałe, solidne, bardziej eleganckie i łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Parawany z plexi są natomiast tańsze, lżejsze i delikatniejsze, podatne jednak na uszkodzenia, porysowania i trudniejsze do czyszczenia. Często znajdują swoje zastosowanie na wannach narożnych czy asymetrycznych, gdzie występuje łuk do którego ciężko dopasować idealnych rozmiarów parawan np. innego producenta.

Parawany ze szkła i elementów aluminiowych to nieco droższa inwestycja, ale warta zachodu biorąc pod uwagę wygląd, jakość i żywotność. Z łatwością można dopasować je do wanien, zwłaszcza prostokątnych, których gładki bok pozwoli na szczelne połączenie i możliwość składania ich na ścianę czy do wewnątrz wanny . Istnieją także parawany pozwalające zabudować wannę całkowicie lub częściowo pozwalające na stworzenie w wannie małej i szczelnej strefy prysznicowej .

Parawan wannowy może być elementem wyposażenia, który nie tylko poprawi funkcjonalność i rozwiąże wiele problemów. Może być jednocześnie eleganckim dodatkiem, który poprawi estetykę i doda stylu dobrze zaaranżowanej łazience.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą parawanów nawannowych

https://www.prysznice.pl/kabiny-prysznicowe/parawany-scianki-nawannowe/


Nowoczesne i tradycyjne kabiny prysznicowe

01.12.2016

Designerskie rozwiązanie dla każdej łazienki, dzięki zróżnicowaniu kształtów pozwalają na zminimalizowanie powierzchni koniecznej do ich ustawienia.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kabin prysznicowych!