Totalna wyprzedaż

Rodzaje baterii wannowych

06.03.2021

Jakie baterie wannowe wybrać?

Kąpiel w wannie to najprostsza forma relaksu, którą bez problemu możemy zorganizować w zaciszu własnego domu. Ale zanim to nastąpi należy dobrać komfortową wannę, zarówno pod względem kształtu, jak i rozmiaru oraz funkcjonalną baterię wannową. Dobór baterii jest ściśle powiązany z rodzajem wanny, a także możliwościami architektonicznymi w naszej łazience. Nie bez znaczenia jest także zasobność naszego portfela, gdyż baterie wannowe mają bardzo zróżnicowane ceny.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są baterie ścienne natynkowe. Modele natynkowe mocuje się bezpośrednio do instalacji wodnej wyprowadzonej ze ściany. Można je podzielić na dwie grupy: jedno i dwuuchwytowe (posiadające dwa zawory). W przypadku baterii jednouchwytowych za pomocą jednej dźwigni regulujemy temperaturę wody oraz siłę strumienia wody. Mimo, że są one mniej wydajne (dłużej napełniamy wodą wannę), są bardziej ekonomiczne i wygodniejsze w użytkowaniu. Dodatkowo wyposażone są w przełącznik, który pozwala na zmianę strumienia z wylewki na prysznic.

Największą zaletą tego rodzaju baterii wannowych jest prosty montaż oraz nieskomplikowany serwis. W razie awarii wszystkie elementy są łatwo dostępne na zewnątrz ściany. Są także stosunkowo tanie w porównaniu do innych rodzajów baterii wannowych. Polecamy wysokiej jakości baterie wannowe firmy Kohlman, wyróżniące się oryginalnym designem i zróżnicowaną kolorystyką.

rodzaje baterii wannowychjakie baterie wannowejaka bateria wannowa

 

Bardzo modnym ostatnio rozwiązaniem są baterie wannowe podtynkowe. Ich montaż jest bardziej skomplikowany, ponieważ wymaga wykucia otworu w ścianie oraz zamontowania elementu podtynkowego przed położeniem płytek. Za ich wyborem przemawia jednak minimalistyczy design oraz łatwe utrzymanie w czystości. Na ścianie widoczny jest jedynie uchwyt sterujący temperaturą i strumieniem oraz wylewka, co powoduje że taka bateria nie zajmuje dużo miejsca. Baterie wannowe podtynkowe prezentują się niezwykle nowocześnie i elegancko. Warto jednak zaiwestować w bardzo wysokiej jakości armaturę np. model Kohlman Roxin lub Excelent.

baterie wannowe rodzajejakie rodzaje baterii wannowych

Jakie inne rodzaje baterii wannowych mamy do zaoferowania?

Ciekawą koncepcją w nowatorskiej łazience mogą być również baterie nawannowe wielootworowe, które montujemy w wyciętych otworach na krawędzi wanny lub na półce tuż przy wannie. Montaż takiej baterii na wannie jest możliwy jedynie wtedy, gdy rant wanny nie jest zbyt wąski. Jeśli nie mamy pewności, że otwory w wannie wykonamy umiejętnie, lepiej skorzystać z usług fachowca. Producenci wanien niekiedy zastrzegają, iż produkt może utracić gwarancję. Niektórzy z nich oferują usługę wiercenia otworów w swoich produktach. Warto zatem więc przez zakupem wanny zasięgnąć takiej informacji. Baterie nawannowe wielootworowe wyglądają bardzo ekskluzywnie i nowocześnie. Ogromną zaletą takiego modelu baterii jest ukryty wąż prysznicowy, który często ulega skręceniu. Widoczna jest jedynie słuchawka prysznicowa, co czyni zestaw bardzo schludnym.

 

baterie wolnostojące

W dużym salonie łazienkowym możemy pokusić się o prawdziwie wykwintne rozwiązanie jakie stanowi bateria wannowa wolnostojąca. Taki model idealnie komponuje się z wanną wolnostojącą, będąc jednocześnie funkcjonalnym dodatkiem w aranżacji. Decyzja o montażu baterii wolnostojącej musi zostać podjęta na etapie projektowania łazienki, ponieważ bateria podłogowa wymaga poprowadzenia specjalnej instalacji wodnej pod posadzką. Modele są zróżnicowane: jedno lub dwuuchwytowe, z wężem i słuchawką, mogą podsiadać termostat. Pod względem stylistycznym na rynku występuje bogata oferta wzornicza i kolorystyczna. Przy wyborze baterii wolnostojącej musimy liczyć się jednak z kosztownym wydatkiem.

 

 baterie wolnostojące do łazienki

Bateria wannowa powinna być dopasowana do całości wystroju pomieszczenia. Aby zachować harmonię producenci oferują gotowe kolekcje armatury do całej łazienki. Warto pamiętać, że niektóre baterie wyposażone są w dodatkową funkcję, jaką pełni termostat. Bateria z termostatem umożliwia ustawienie stałej temperatury wody i utrzymuje ją podczas całej kąpieli. Sprawdzi się w domach, gdzie występuje niestabile ciśnienie wody, które powoduje nagły spadek jej temperatury.

Na naszym blogu przeczytasz także jakie kabiny prysznicowe na wymiar wybrać. Zapraszamy!

Polecamy

Darmowa wysyłka
1.370,00