Czarny kolor w łazience

11.03.2022

Czarna łazienka to trend, który cieszy się popularnością od kilku lat. Nic dziwnego, bo czerń to klasyka i ponadczasowość. Do niedawna w naszych łazienkach dominowały wyłącznie barwy jasne. Ciemne kolory, zwłaszcza w małych pomieszczeniach wydawały się zbyt przytłaczające. Dlaczego obecnie nowoczesne aranżacje wykorzystują czarny na wiele sposobów?

Czerń pasuje do bieli, beżu i szarości, podkreśla wyraz jasnych wnętrz. Doskonale komponuje się z drewnem oraz betonem dając nieograniczone możliwości aranżacyjne. Czarny świetnie łączy się także ze złotem we wnętrzach w stylu glamour. Do roli czarnego koloru we wnętrzach loftowych nie trzeba nikogo przekonywać, jest wręcz niezastąpiona.

Czarna łazienka - jak ją zaaranżować? 

Aby stworzyć ciekawą aranżację łazienki należy przeanalizować dostępną na rynku ofertę produktową. Jeśli chcemy mieć czarną ścianę albo podłogę w postaci płytek ceramicznych lub wykonaną z innego czarnego materiału, ważny jest dobór reszty wyposażenia. Bowiem nawet w czarnej kolorystyce należy zachować umiar. Nadmiar czerni może spowodować, że łazienka stanie się się zbyt ciemna i ponura. Dobrym pomysłem są czarne dodatki w łazience, które uczynią łazienkę nowoczesną, a zarazem elegancką.

Czarne kabiny prysznicowe

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki jest kabina prysznicowa. W zależności od tego, ile czarnej oprawy w naszej łazience chcemy wprowadzić, można wybrać kabinę prysznicową z czarnymi profilami lub dodatkowo z czarnym bądź grafitowym szkłem. Czarne profile i uchwyty w kabinie prysznicowej są rewelacyjnym akcentem w modernistycznej łazience. Tylko od nas zależy czy wybierzemy wysublimowany model kabiny z dużymi taflami szkła i minimalistycznymi czarnymi matowymi okuciami, czy też produkt przyciągający uwagę ze wzorem w czarną kratę. W tej kategorii produktowej wybór rozwiązań jest ogromny, zarówno jeśli chodzi o kształt kabiny, jak i rozmiary.

czarna łazienka

Czarny brodzik prysznicowy - dlaczego nie?

Wyposażenie łazienki nie musi być w kolorze białym. Oferta produktowa w kategorii brodzików w ostatnim czasie uległa dużym modyfikacjom, zarówno pod względem kolorystki, jak i struktury powierzchni.

Czarne brodziki prysznicowe cieszą się coraz większą popularnością. W zależności od upodobań mogą być wykończone w połysku, w macie, czy też różnych strukturach na przykład modnego ostatnio kamienia. Brodzik w kolorze czarnym nie tylko wygląda oryginalnie, ale stylistycznie współgra z kabiną prysznicową z czarnymi okuciami. Aby czarny brodzik wyglądał jednolicie możemy dopełnić go syfonem w tym samym kolorze.

Alternatywą dla brodzika prysznicowego może być czarny odpływ liniowy. Jeśli warunki architektoniczne w naszym domu lub mieszkaniu pozwalają na istalację odpływu liniowego, warto pokusić się o takie rozwiązanie w naszej łazience. Brak progu daje ogromny komfort podczas korzystania z prysznica. Łazienka pozbawiona brodzika prezentuje się nowocześnie i przestrzennie, a czarny odpływ liniowy w posadzce może stanowić awangardowe wykończenie.

łazienki z czarną armaturą

Parawany nawannowe w kolorze czarnym

Czarny parawan nawannowy to doskonały pomysł na rozszerzenie funkcji wanny o możliwość skorzystania z szybkiego prysznica. Parawany nawannowe cieszą się dużym powodzeniem w małych łazienkach, gdzie nie zmieści się wanna i kabina prysznicowa. Oprócz korzyści funkcjonalnych parawan może pełnić rolę dekoracyjną. Szczególnie polecamy parawan nawannowy Superia Black, którego stylowa kratka podkreśli charakter łazienki. Osłona jest dwuczęściowa, składana do ściany do wewnątrz i na zewnątrz wanny. Jest to rewelacyjne rozwiązanie, dzięki któremu mamy nieograniczony dostęp do wanny.

akcesoria do łazienki czarne

Czarna armatura w łazience

Chociaż większość z nas nie wyobraża sobie innej ceramiki niż biała, czarna ceramika zyskuje popularność w eleganckich nowoczesnych łazienkach. Jest to mocny akcent, dlatego jeśli nie jesteśmy przekonani do czarnej umywalki czy toalety, wybierzmy klasyczne białe urządzenia. Podobnie jest z wannami. Czarna wanna to rozwiązanie dla odważnych. Na rynku dostępne są wanny w czarnym kolorze o różnorodnych kształtach i w odmiennych stylach. Jeśli nie jesteśmy gotowi na tak rewolucyjne rozwiązania świetnym detalem zdobiącym są czarne akcesoria łazienkowe oraz czarne baterie łazienkowe.

czarne łazienki

Na uwagę zasługuje kolekcja baterii łazienkowych Roxin Black firmy Kohlman, odznaczająca się wysoką jakością oraz oryginalnym designem. Istotne, aby wszystkie baterie w pomieszczeniu pochodziły z jednej kolekcji i nawiązywały do siebie kształtem. Prawdziwą ozdobą czarnej kabiny prysznicowej będzie zestaw prysznicowy w czarnym kolorze. Czarne zestawy prysznicowe, zwłaszcza podtynkowe z czarną deszczownicą, prezentują się ultranowocześnie.

Obowiązkowym i jakże istotnym elementem wyposażenia jest lustro łazienkowe. Im większe lustro tym łazienka staje się bardziej przestrzenna. Oprócz roli funkcjonalnej lustro jest ważnym motywem dekoracyjnym. Lustro w czarnej ramie tworzy niepowtarzalny klimat. Przeczytaj kilka porad czym cechują się nowoczesne lustra łazienkowe