Jakie wybrać meble do łazienki w białym kolorze?

15.12.2023

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu i mieszkaniu, a jej odpowiednie wyposażenie może znacząco wpłynąć na atmosferę tego miejsca. W ostatnich latach białe meble do łazienki zyskały na popularności, zapewniając użytkownikom nie tylko funkcjonalność, ale także elegancję i styl. Dlaczego coraz więcej osób po nie sięga i jak stworzyć projekt, który wkomponuje ten trend?

Dlaczego warto zdecydować się na stylowe białe meble do łazienki?

Białe meble mają zdolność optycznego powiększania przestrzeni, co jest szczególnie przydatne w łazience, która często bywa niewielkim pomieszczeniem. W takich wnętrzach jasne kolory są niezastąpione, gdyż sprawią, że przestrzeń będzie wydawała się o wiele bardziej otwarta i przestronna.

Nie do przecenienia jest fakt, że biel to klasyczny kolor, który doskonale komponuje się z różnymi innymi barwami i stylami aranżacyjnymi. Bez względu na to, czy preferujesz nowoczesny minimalizm, czy klasyczne francuskie wnętrza, białe meble doskonale się w nie wpasują. Warto również podkreślić, że białe powierzchnie są bardziej odporne na zacieki, plamy i obecność kamienia, dzięki czemu można o wiele łatwiej utrzymać je w czystości. To istotna cecha, zwłaszcza w łazience, gdzie higiena jest priorytetem.

Meble do łazienki – białe i uniwersalne

Biel jest jednym z najpopularniejszych kolorów wybieranych do łazienek, ponieważ tworzy zgrany duet z ceramicznymi elementami wyposażenia tego pomieszczenia, czyli umywalkami, muszlami klozetowymi, bidetami, wannami oraz prysznicami. Warto pamiętać, że meble łazienkowe nie ograniczają się jedynie do tradycyjnych szafek podumywalkowych. Można wymienić wśród nich także regały lub pionowe, wąskie szafki, które nadają się doskonale do przechowywania kosmetyków, zapasowych ręczników czy też środków czystości. 

meble białe do łazienki

Jakie trendy królują wśród mebli białych do łazienki?

Osoby chcące urządzić swoją łazienkę z wykorzystaniem białych mebli mogą skorzystać z wielu trendów, które umożliwiają stylowe użycie tych elementów w projekcie wnętrza. Które z nich są obecnie najpopularniejsze?

Wiszące szafki

Białe wiszące meble to nie tylko praktyczne, ale także bardzo stylowe rozwiązanie. Dodają pomieszczeniu lekkości, a jednocześnie pozwalają na łatwe utrzymanie podłogi w czystości. Co ważne, podwieszane meble uwzględniają nie tylko szafki podumywalkowe, ale także choćby wiszące słupki, które można znaleźć w ofercie dostępnej w naszym sklepie. To rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w minimalistycznych lub skandynawskich łazienkach. 

Meble na nóżkach

Klasyczne białe meble postawione na nóżkach również są obecnie w modzie, jednak nadają się najlepiej do łazienek stworzonych w klasycznym, francuskim lub włoskim stylu. Przy takich projektach warto zadbać o to, by nóżki mebli były wykonane z białego drewna, a nie z metalu lub innych materiałów. 

Białe meble z połyskiem

Błyszczące wykończenie mebli w łazience to wybór, który nadaje wnętrzu nowoczesny i elegancki wygląd. Sprawdzi się przede wszystkim w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ odbijając światło, sprawia, że przestrzeń wydaje się większa. Co więcej, białe meble z połyskiem są łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ brud i wilgoć są na nich mniej widoczne. Znajdziesz je choćby w serii szafek podumywalkowych MICRA lub KUBIKO dostępnych w naszej ofercie. 

Eleganckie akcenty w kolorze drewna

Połączenie białego koloru z drewnianymi elementami to propozycja dla tych, którzy chcą wprowadzić do łazienki nieco więcej ciepła. To rozwiązanie spotykane zwłaszcza w skandynawskim designie, który słynie z łączenia prostych form i jasnych kolorów w taki sposób, aby kreować przytulną atmosferę.