Zalety kabin prysznicowych walk-in

23.07.2020

Kabina walk-in - plusy takiego rozwiązania w łazience 

Nowoczesne łazienki przypominają często bardziej pokoje kąpielowe niż małe tradycyjne toalety ze ściśniętymi urządzeniami sanitarnymi. Kabiny prysznicowe walk-in świetnie wpisują się w nowatorskie projekty łazienek i nie bez powodu cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Od kilku lat stanowią modny trend.

Stylowy dodatek

Po pierwsze - nowoczesny design, który ceni przestrzeń i znosi wszelkie ograniczenia, takie jak drzwi kabiny czy głęboki brodzik prysznicowy. Strefa prysznica pozbawiona drzwi daje efekt przestrzenny i czyni łazienkę luksusową. Im mniej elementów " obciążających" pomieszczenie tym lepiej. Kabina otwarta równa się większa łazienka.

Komfort użytkowania

Drugim niezwykle ważnym czynnikiem jest wygoda. Kabiny walk-in można montować bezpośrednio na posadzce lub na niskim brodziku. Nie ma lepszego zabiegu wizualnego w celu optycznego powiększenia łazienki, jak pozbycie się brodzika. Dyskretny odpływ liniowy, często wypełniony płytkami ceramicznymi lub innym materiałem z którego wykonana jest podłoga, idealnie stapia się z posadzką i staje się niemal niewidoczny. Rozwiązanie jest komfortowe zwłaszcza dla osób z ograniczeniami ruchowymi oraz małych dzieci. Zwolennicy brodzików mają możliwość zainstalowania ścian kabiny na ultrapłaskim brodziku. W obu przypadkach niezwykle istotna jest estetyka wykończenia.

Inne zalety kabiny prysznicowej typu walk in

Kolejnym argumentem przemawiającym za kabiną bezdrzwiową jest brak elementów, które w trakcie użytkowania ulegają eksploatacji. Większość z nas ma negatywne doświadczenia z zacinającymi się rolkami na skutek osadu z kamienia, brudnymi uszczelkami czy też pękniętym uchwytem. Zaletą kabiny walk-in jest jej prosta konstrukcja składająca się z dużych tafli szkła w zasadzie wyklucza tego typu problemy. Trudno nie wspomnieć o utrzymaniu czystości w obrębie prysznica. Im mniej zakamarków, w których gromadzą się zabrudzenia, tym dłużej możemy cieszyć się eleganckim natryskiem.

Swoboda aranżacji

Plusem kabin walk-in jest nieoczywista konstrukcja pozwalająca w zasadzie na nieograniczone możliwości aranżacyjne. Najbardziej minimalistycznym rozwiązaniem są jednoelementowe ścianki prysznicowe stabilizowane najczęściej wspornikiem do przeciwległej ściany. Użytkownicy którzy obawiają się wychlapywania wody poza strefę prysznica, mogą wybrać model nieco bardziej zabudowany z dodatkową krótką ścianką lub trójelementowy układ, który ograniczy kontakt wody z podłogą poza kabiną. Mozliwości jest wiele. Wszystko zależy od tego jak dużą powierzchnią dysponujemy. Dodatkowym atutem jest możliwość personalizowania produktów poprzez dobór indywidualnego wymiaru, koloru szkła oraz okuć jak na przykład czarne czy złote.

Kabina a wykończenie łazienki

Wiele osób zastanawia się nad szczelnością kabin bezdrzwiowych i obawia się zalewania łazienki. Najważniejszym warunkiem dobrze prosperującej kabiny walk-in jest odpowiednio wyprofilowana posadzka, czyli zachowanie kątu nachylenia w kierunku odpływu wody.