Z brodzikiem czy bez - jaką kabinę prysznicową wybrać?

24.01.2024

Urządzanie łazienki wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji, dotyczących zarówno rozmieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia, jak i zastosowanych rozwiązań i materiałów. Jedną z decyzji, która może generować sporo wątpliwości jest ta dotycząca wyboru odpowiedniej kabiny prysznicowej z brodzikiem lub bez. Każda opcja ma swoje zalety i wady, a w wielu wypadkach wybór zależy od specyfiki danej łazienki i preferencji użytkownika. Co więc okaże się lepszym wyborem – kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez?

Kabina prysznicowa z brodzikiem - jakie ma zalety?

Kabiny prysznicowe z brodzikiem są bardzo popularnym i praktycznym wyborem, który sprawdzi się w większości łazienek, nawet tych niewielkich. Są także niezwykle wygodne, gdyż wbudowany brodzik, niezależnie od tego czy jest głęboki czy niski, gromadzi płynącą wodę i eliminuje potrzebę instalacji dodatkowych systemów odpływowych. Jakie zalety kabin z brodzikiem podkreślają ich zwolennicy?

Uniwersalny rozmiar

Kabiny prysznicowe z brodzikiem stanowią doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy łazienek o ograniczonym metrażu, gdzie każdy centymetr kwadratowy ma znaczenie. W małych pomieszczeniach sprawdzą się przede wszystkim brodziki o kształcie półokrągłym, które w połączeniu z wygodnymi, przesuwnymi drzwiami, sprawią, że nawet najmniejsza łazienka stanie się praktyczna. Świetnym przykładem jest choćby linia New Varia, która współgra zarówno z niskimi, jak i wysokimi brodzikami.

Łatwość montażu

Jednym z kluczowych argumentów przemawiających za kabinami prysznicowymi z brodzikiem jest łatwość ich montażu. Kupując kabinę w komplecie, można mieć pewność, że wszystkie elementy doskonale do siebie pasują. Sama instalacja nie wymaga zbyt wiele pracy, przez co montaż z łatwością będzie w stanie wykonać każdy specjalista.

 

Kabina prysznicowa bez brodzika - plusy

Również kabiny prysznicowe bez brodzika zyskują coraz większą popularność w polskich łazienkach. Wpływa na to nie tylko ich wysoka estetyka, ale także funkcjonalność, którą oferują swoim użytkownikom. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie?

kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez

Optyczne powiększenie przestrzeni

Kabiny bez brodzika zazwyczaj są wyposażone w transparentne, szklane ściany i drzwi, które optycznie powiększają pomieszczenie i sprawiają, że łazienka wydaje się bardziej przestronna. Z tego względu rozwiązanie to nadaje się zarówno dla dużych, jak i mniejszych wnętrz. Brak brodzika, który może mieć wysokość nawet kilkudziesięciu centymetrów, również uwalnia sporo przestrzeni, a przejście między podłogą i miejscem kąpielowym staje się o wiele estetyczniejsze.

Możliwość dostosowania do projektu 

Brak brodzika oznacza większą elastyczność w dostosowaniu wymiarów i wyglądu kabiny do indywidualnych potrzeb domowników. Taki rodzaj prysznica można łatwo dopasować do różnych rozmiarów łazienki, a także wybrać model, który najlepiej spełnia konkretne oczekiwania użytkowników, np. jest przygotowany na wymiar.

Wygoda 

Nie do przecenienia jest również fakt, że kabiny bez brodzika, zwłaszcza modele typu walk-in, dostępne choćby w serii Nesta albo New Modus, są bardziej dostępne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Brak stopni i progów ułatwia korzystanie z prysznica, a transparentne ściany zwiększają poczucie bezpieczeństwa.

Walory estetyczne

Kabiny bez brodzika pozwalają skupić uwagę na estetyce łazienki. Bez jego ciężkiej konstrukcji, wystrój pomieszczenia może wiele zyskać, tworząc spójną i harmonijną aranżację. W takim wnętrzu o wiele lepiej widać także armaturę prysznicową, np. od renomowanych producentów, takich jak Kohlman i Valvex, która może stać się jednym z głównych elementów dekoracyjnych łazienki.

Decydując, czy wybierzesz kabinę prysznicową z brodzikiem, czy bez powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko możliwości aranżacyjne Twojej łazienki, ale także Twoje indywidualne potrzeby i preferencje estetyczne.