Totalna wyprzedaż

Przesuwne czy uchylne - jakie drzwi do kabiny prysznicowej?

10.03.2021

Wybór kabiny prysznicowej to niełatwa decyzja. Urządzenia, które wybierzemy do naszej łazienki, muszą być funkcjonalne, ponieważ będą służyć kilka lub nawet kilkanaście lat. Remont łazienki czy też jej urządzanie od podstaw to duża inwestycja, warto więc dobrze przemyśleć i zaplanować rozmieszczenie poszczególnych sanitariatów, aby komfortowo z nich korzystać w przyszłości.

Kabina prysznicowa - drzwi przesuwne czy uchylne?

Przy zakupie kabiny prysznicowej częstym dylematem jest kształt kabiny i rodzaj drzwi. Oprócz indywidualnych upodobań i preferencji częstym wyznacznikiem jest przestrzeń, jaką dysponujemy. W dużej łazience możemy bez problemu zainstalować obszerną kabinę z drzwiami uchylnymi. W małym pomieszczeniu szukamy innych możliwości. Niemniej jednak obydwa rozwiązania posiadają wady i zalety.

Zalety i wady drzwi przesuwnych

Kabina z drzwiami przesuwnymi to oszczędność miejsca i często najlepsza koncepcja w małej łazience. Mamy do wyboru różne konfiguracje - drzwi jednoelementowe, dwuelementowe, a nawet trzyelementowe.

Wadą niektórych mniejszych kabin przesuwnych jest wąskie wejście do kabiny. Dla osób o obszernej sylwetce najlepszym wyjściem są drzwi składające się z trzech elementów, w tym dwóch przesuwnych. Potrójny system szyb zapewnia szersze wejście do strefy prysznica.

kabina prysznicowa drzwi przesuwne czy uchylnekabina prysznicowa na rolkach czy otwieranadrzwi przesuwne do kabiny prysznicowejdrzwi przesuwne do prysznica

Wśród kabin z drzwiami rozsuwanymi dużą popularnością cieszy się model drzwi dwuelementowych przesuwnych z wejściem z narożnika. Zaletą tej koncepcji jest nie tylko szerokie wejście, ale możliwość ulokowania kabiny w narożniku łazienki w sąsiedztwie innych urządzeń. Inna możliwość to drzwi składane, czyli jednoczesne zastosowanie rolek i zawiasów. Taka opcja łączy zalety drzwi uchylnych i przesuwnych. Drzwi składają się w harmonijkę, co gwarantuje szerokie wejście dostępne w drzwiach uchylnych.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając kabinę z drzwiami rozsuwanymi? Przede wszystkiem na system jezdny, w jaki zostały wyposażone drzwi. Łożyska powinny być wykonane z trwałych materiałów. Na rynku dostępnych jest wiele produktów z plastikowymi rolkami, których żywotność jest niezwykle krótka. Mimo, że takie kabiny kuszą niską ceną, po niedługim czasie użytkowania rolki często pękają. Aby uniknąć frustracji przy otwieraniu i zamykaniu drzwi, opłaca się zainwestować w produkt wykonany z wysokiej jakości surowców. W nowoczesnych kabinach stosuje się innowacyjne rozwiązania, które eliminują wymienione problemy. Najlepszym przykładem jest kabina prysznicowa Prime New Trendy. Model jest pozbawiony dolnej bieżni i rolek, gdzie w zwykłych kabinach gromadzi się trudny do usunięcia kamień i brud, będący przyczyną zacinania się drzwi. Górna bieżnia składa się z najwyższej jakości dwóch rolek zamaskowanych osłoną. Innowacyjny system przesuwny zapewnia cichą i płynną pracę drzwi. Dodatkową zaletą jest możliwość łatwego wypinania drzwi, która ułatwia sprzątanie kabiny.

Kabina prysznicowa z drzwiami uchylnymi - dlaczego warto?

Największą zaletą kabin otwieranych jest komfort użytkowania. Szerokie światło wejścia umożliwia swobodne wejście do strefy prysznica. Rozważając zakup kabiny z drzwiami uchylnymi nie należy obawiać się niestabilności konstrukcji czy opuszczania, bądź co gorsza urwania drzwi. Nowatorskie produkty posiadają zawiasy zlicowane z taflą szkła. Takie rozwiązanie nie tylko eliminuje awaryjność, ale ułatwia utrzymanie czystości tworząc jednolitą, gładką powierzchnię ze szkłem. Nieodzownym elementem w kabinach uchylnych jest wspornik pomiędzy ścianą a ścianką stałą kabiny. Zapewnia on stabilność kabiny, stanowiąc jedncześnie akcent dekoracyjny.

Mankamentem tego typu kabin jest duża ilość miejsca, jaką zajmują. Aby bez przeszkód otwierać drzwi musimy przewidzieć wcześniej szerokość otwieranego skrzydła i niekolidowanie z innymi urządzeniami. Na etapie zakupu należy określić, czy drzwi otwierać się będą na prawą lub lewą stronę (nie wszystkie modele są uniwersalne). Drzwi uchylne znajdują zastosowanie we wszystkich kształtach kabin. Niektóre modele mają możliwość otwierania nie tylko na zewnątrz, ale także do wewnątrz kabiny (drzwi wahadłowe). Jeśli wybierzemy drzwi wahadłowe podwójne, automatycznie będą zajmować mniej miejsca.

drzwi do kabiny prysznicowej przesuwnejakie drzwi do kabiny prysznicowej wybrać

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na kabiny prysznicowe w naszym sklepie.