Parawany nawannowe

08.12.2016


Parawan nawannowy to rozwiązanie które znajdzie swoje zastosowanie głównie w małej łazience, gdzie problemem jest niewielka do zagospodarowania powierzchnia. Parawan jako rodzaj osłony prysznicowej może być złotym środkiem na rozstrzygnięcie częstych dylematów urządzających łazienkę, którzy zastanawiają się co wybrać do małej łazienki: wannę czy kabinę prysznicową .

Taki konsensus jak parawan na wannę pozwoli niewielkim kosztem urządzić łazienkę ładnie i funkcjonalnie. Docenią go zarówno zwolennicy długich i ciepłych kąpieli w wannie, jak i Ci którzy preferują szybką i ekonomiczną kąpiel pod prysznicem.

Parawany możemy podzielić na :

  • Parawany przesuwne
  • Parawany uchylne
  • Parawany składane
  • Parawany harmonijkowe (wieloelementowe)

Materiał z którego są wykonane to tworzywo plexi (polistyren) lub szkło. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są parawany szklane – są trwałe, solidne, bardziej eleganckie i łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Parawany z plexi są natomiast tańsze, lżejsze i delikatniejsze, podatne jednak na uszkodzenia, porysowania i trudniejsze do czyszczenia. Często znajdują swoje zastosowanie na wannach narożnych czy asymetrycznych, gdzie występuje łuk do którego ciężko dopasować idealnych rozmiarów parawan np. innego producenta.

Parawany ze szkła i elementów aluminiowych to nieco droższa inwestycja, ale warta zachodu biorąc pod uwagę wygląd, jakość i żywotność. Z łatwością można dopasować je do wanien, zwłaszcza prostokątnych, których gładki bok pozwoli na szczelne połączenie i możliwość składania ich na ścianę czy do wewnątrz wanny . Istnieją także parawany pozwalające zabudować wannę całkowicie lub częściowo pozwalające na stworzenie w wannie małej i szczelnej strefy prysznicowej .

Parawan wannowy może być elementem wyposażenia, który nie tylko poprawi funkcjonalność i rozwiąże wiele problemów. Może być jednocześnie eleganckim dodatkiem, który poprawi estetykę i doda stylu dobrze zaaranżowanej łazience.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą parawanów nawannowych

https://www.prysznice.pl/kabiny-prysznicowe/parawany-scianki-nawannowe/