Najlepsze kabiny prysznicowe przesuwne

13.02.2022

Aranżacja łazienki stanowi spore wyzwanie. Każdy z nas w tym miejscu pragnie odnaleźć chwilę relaksu i odprężenia, najczęściej w wannie lub pod prysznicem. Pomoże w tym dobór odpowiedniej kabiny prysznicowej, który jest podyktowany wieloma czynnikami.

Jeśli rozważacie zakup drzwi lub kabiny prysznicowej z drzwiami przesuwanymi to najczęstszym powodem wyboru tej opcji jest niewielki metraż łazienki. Popularność kabin prysznicowych rozsuwanych jest determinowana tym dość istotnym argumentem. Takie rozwiązanie pozwala na zaaranżowanie wymarzonej strefy prysznicowej nawet w malej łazience, a dostępne obecnie na rynku warianty kolorystyczne i rozmiarowe z pewnością ułatwią nam to zadanie.

Kabiny z drzwiami przesuwnymi pozwalają zaoszczędzić miejsca potrzebnego do otwierania drzwi, którego wymagają rozwiązania z drzwiami uchylnymi. Można je zatem stosować nawet blisko urządzeń sąsiadujących w łazience jak szafki,umywalki, pralki, grzejniki czy miski wc. Dodatkowym atutem kabin przesuwnych są walory użytkowe. W przeciwieństwie do kabin z drzwiami uchylnymi spływająca po szybach woda w kabinach przesuwnych zostaje zatrzymana wewnątrz kabiny. Dzięki temu nie musimy wycierać podłogi po zakończonej kąpieli, jak w przypadku drzwi uchylnych, gdzie resztki wody po otwarciu drzwi ściekają na podłogę.

Kabiny z drzwiami przesuwnymi - na co zwrócić uwagę?

Ważnym elementem, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jest system jezdny. Rodzaj użytych rolek, a także prowadnic oraz bieżni ma ogromne znaczenie w codziennym użytkowaniu oraz w trwałości produktu. Profile prowadzące, czyli bieżnie, powinny mieć konstrukcję, która ułatwi nam usuwanie gromadzących się zanieczyszczeń, takich jak kurz, pył, osady z wody itp. Najlepiej gdy kabina posiada możliwość wypinania drzwi, co ułatwia dostęp do miejsc trudno dostępnych np na zakładaniu szyb elementu stałego oraz drzwi lub podczas czyszczenia.

Niezwykle istotną częścią są rolki odpowiadające za pracę drzwi. Ich jakość ma duże znaczenie, zarówno jeśli chodzi o trwałość, jak też poziom głośności samego przesuwu. Rolki dolne są najczęstszym elementem kabiny prysznicowej z drzwiami przesuwnymi, który wymaga konserwacji, czyszczenia, a niekiedy nawet wymiany. Wynika to z faktu, że dolna część kabiny jest szczególnie mocno obciążona niesprzyjającymi czynnikami, jak osadzający się kamień, wapienie, kurz itp.

Idealnym rozwiązaniem na tego typu problemy są nowoczesne kabiny bezprogowe, bezbieżniowe czyli takie, których pozbawia się dolnych profili prowadzących system jezdny. Usunięcie tego elementu pozwala wyeliminować niedogodności związane z zacierającymi się rolkami i gromadzącym się zabrudzeń w zakamarkach profili. Bieżnię dolną zastępuje się eleganckim, niewielkim elementem prowadzącym szybę drzwi, który w wielu modelach kabin posiada opcję wypinania drzwi, co znacznie ułatwia czyszczenie i wpływa na żywotność samego produktu.

Nowoczesne kabiny prysznicowe przesuwne

 

kabiny prysznicowe przesuwne  kabiny z drzwiami przesuwnymi  kabiny prysznicowe z drzwiami przesuwnymi

Kabiny prysznicowe Softi Black to nowa kolekcja kabin firmy New Trendy pozbawiona dolnych prowadnic. Innowacyjna technologia przesuwu drzwi w kabinie została dodatkowo wyposażona w system samodomykający "soft close". Mechanizm ten spowalnia zamykanie drzwi, zapobiegając tym samym uderzaniu o ścinkę boczną. W kolekcji kabin Softi mam do wyboru dwa rodzaje okuć: chromowane i czarne matowe. Można także spersonalizować produkt pod kątem rodzaju szkła, czy nietypowego wymiaru. Kabiny prysznicowe Softi praz Softi Black prezentują się niezwykle elegancko i nowocześnie, a dzięki dopracowanym detalom doskonale wpasowują się w minimalistyczne wnętrza.

Doskonałym przykładem kabiny przesuwnej jest sprawdzony już model kabiny prysznicowej Prime. Kolekcja kabin Prime cieszy się wśród użytkowników dużym zainteresowaniem ze względu na wysoką jakość oraz funkcjonalność. Podobnie jak model Softi, kabiny prysznicowe Prime nie posiadają prowadnic, a jedynie elegancki element prowadzący, który umożliwia wypinanie drzwi. Dzięki technologii przesuwu opartego na górnym systemie rolek kabina jest łatwia w utrzymaniu czystości. W kolekcji kabin Prime oraz Prime Black (czarne okucia) znajdziemy bardzo dużo rozwiązań: drzwi prysznicowe rozsuwane pojedyncze, drzwi podwójne, kabiny narożne z pojedynczymi drzwiami oraz podwojnymi, a także kabiny przyścienne w wielu wariantach.

jakie kabiny prysznicowe z drzwiami przesuwnymi wybrać  najlepsze kabiny prysznicowe przesuwne  kabiny przesuwne

 

Pomimo, że w ostatnich latach coraz chętniej decydujemy się na kabiny uchylne, trzeba pamiętać, że tradycyjne rozwiązania w postaci kabin przesuwnych uległy dużym modyfikacjom technologicznym.  Jeśli wybierzemy nowoczesną kabinę z drzwiami przesuwnymi wykonaną z wysokiej jakości elementów, możemy być pewni, że użytkowanie będzie komfortowe przez długie lata.