Jak połączyć funkcje wanny i prysznica? Wybieramy parawan nawannowy

11.10.2021

Wanna czy prysznic to najczęstszy dylemat dla większości z nas. Posiadanie dużego pokoju kąpielowego z wanną i prysznicem to duży luksus. Nie trzeba wybierać między relaksującą kąpielą a szybkim prysznicem. A co jeśli łazienka jest niewielka i nie ma opcji instalacji obydwu urządzeń? Podpowiemy jak połączyć przyjemne z pożytecznym oraz jak pogodzić potrzeby wszystkich domowników. Posiadając niewielką przestrzeń nie musimy od razu rezygnować z wanny, ale możemy ją odpowiednio przystosować do kąpieli przypominającej prysznic. Wystarczy do tego wysokiej jakości parawan nawannowy oraz zestaw prysznicowy z drążkiem i słuchawką lub deszczownica w wersji podtynkowej.

Jaki parawan nawannowy wybrać?

Czasy, kiedy tandetne parawany nawannowe bardziej straszyły niż zdobiły łazienkę minęły bezpowrotnie. Nowoczesne parawany nawannowe mają nie tylko wysoką wartość funkcjonalną, ale także dekoracyjną. Jaki model wybrać? Możemy wybrać gładką taflę szkła pozbawioną profili, która nie będzie rzucała się w oczy. Jeśli chcemy z kolei osłonę wyrazistą, która podkreśli charakter łazienki to na rynku znajdziemy cały wachlarz modeli z różnymi okuciami, które można dopasować, na przykład do koloru baterii.

Przedstawiamy różne rozwiązania konstrukcyjne i propozycje designerskie.

Parawany nawannowe Avexa - nowoczesny design

Parawan jednoczęściowy Avexa to prosta i minimalistyczna szyba szklana na wannę. Konstrukcja parawanu jest stała i występuje najczęściej w rozmiarze od 50 do 100 cm szerokości. Osłony mocowane są do ściany wspornikiem prostopadłym lub skośnym. Idealnie pasują do łazienek minimalistycznych ze względu na prosty wygląd. Ścianki oraz kabiny prysznicowe pozbawione profili przyściennych to najnowszy trend. Model dwuelementowy składa się z części stałej (montowanej do ściany) oraz drugiej części ruchomej. Obydwa elementy połączone są dwoma estetycznymi zawiasami zlicowanymi z taflą szkła, co czyni powierzchnię jednolitą i ułatwia czyszczenie. Parawan dwuczęściowy idealnie nadaje sie do większych wanien, ponieważ występuje w rozmiarze 100-140cm.

Kolekcja parawanów Avexa wyróżnia się nie tylko minimalistycznym wzornictwem, ale przede wszystkim możliwością wyboru koloru okuć - kostek montażowych oraz wspornika (chrom, czarny mat, złoty szczotkowany oraz złoty połysk). Dzięki takiej kolorystyce możemy bez problemu wkomponować parawan w nasze wnętrze dopasowując go do reszty wyposażenia.

jaki parawan nawannowy  jaki parawan nawannowy wybrać

Parawan jednoczęściowy Avexa Gold                                         Parawan dwuczęściowy Avexa Black                                                    

Parawany New Soleo - estetyka i funkcjonalność

Jeśli częściej korzystamy z wanny niż z prysznica wygodnym rozwiązaniem jest parawan uchylny. Jest to wygodna alternatywa dla wielbicieli kąpieli w wannie, ponieważ kiedy nie korzystamy z prysznica, możemy odsunąć skrzydło parawanu uzyskując dodatkowo szersze wejście do wanny. Składanie parawanu ułatwia także swobodny dostęp do wanny na przykład podczas jej sprzątania. Osłonę New Soleo wyróżnia zawias kolumnowy przy ścianie, który pozwala na złożenie skrzydła do wewnątrz i na zewnątrz.

Kolekcja parawanów New Soleo oferuje szereg rozwiązań: parawany jedno, dwu i trzyczęściowe, ruchome, a także stałe. Z powodu swojego funkcjonalizmu cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Nowoczesny design i mnogość rozwiązań oferuje zwłaszcza kolekcja parawanów New Soleo Black. Czarne dodatki w postaci matowych czarnych profili świetnie podkreślają modernistyczny styl w łazience. W stworzeniu klimatu loft pomoże nam parawan z efektownym nadrukiem kratki.

parawan nawannowy jaki wybrać    parawan nawannowy New Soleo Black kratka  

Parawan uchylny New Soleo Black                      Parawan dwuczęściowy New Soleo Black

Dla tych, którzy obawiają się wychlapywania wody na podłogę proponujemy zabudowę strefy prysznica na wannie parawanem dwu lub trzyczęściowym wychodzącym z obu ścian. Obydwa skrzydła są ruchome i po zakończonej kąpieli można złożyć je na ścianę.

  

Parawan New Soleo dwuczęściowy                             Parawan New Soleo trzyczęściowy

Parawany wysuwane Sensi - praktyczne rozwiązanie dla każdego

Parawany wysuwane charakteryzują się niezwykle praktycznym wyjściem. Wysuwana szyba umożliwia regulację szerokości osłony. Dodatkowo parawan Sensi wyposażono w zawias kolumnowy znajdujący się przy ścianie, który umożliwia złożenie parawanu do ściany gdy z niego nie korzystamy. Osłona jest uchylna obustronnie w zakresie 180 stopni. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach: chromowanej oraz czarnej, a także w dwóch rozmiarach: 85 i 100cm.

     

W asortymencie naszego sklepu znajdziecie szeroką ofertę parawanów nawannowych. Oprócz gotowych produktów wiele modeli można wykonać na wymiar. Konfigurator kabin prysznicowych pozwala na zaprojektowanie parawanu dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Obok niestandardowego rozmiaru możesz wybrać inny rodzaj szkła oraz kolor profili. Mamy nadzieję, że już wiesz, jaki parawan nawannowy wybrać, aby stworzyć idealną przestrzeń w łazience.