Czy wanna wolnostojąca w małej łazience to dobre rozwiązanie?

09.09.2022

Wanna wolnostojąca kojarzy nam się z luksusem, relaksem oraz dużą przestrzenią. Do niedawna o takim rozwiązaniu mogli myśleć jedynie posiadacze dużego salonu łazienkowego. Niewątpliwie łatwiej jest zaaranżować łazienkę o dużej powierzchni, gdzie oprócz sanitariatów znajdzie się miejsce także dla obszernej wanny, kabiny pryszniowej czy stylowych mebli. Na szczęście nowe trendy aranżacyjne przy wannach w małej łazience oraz szeroki wachlarz asortymentu umożliwiają stworzenie łazienki nie tylko funkcjonalnej, ale także komfortowej, również w mniejszym pomieszczeniu. 

Jak ulokować wannę wolnostojącą w małej łazience?

Niezwykle ważną kwestią jest usytuowanie wanny. Jeszcze przed remontem trzeba dokładnie zaplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów wyposażenia. Wanna ulokowana w centralnej cześci łazienki sprawdzi się wyłącznie w dużym salonie. Jeśli nasze pomieszczenie jest ograniczone niewielką przestrzenią, warto umieścić wanne wolnostojącą w małej łazience w pobliżu ściany lub w narożniku. Dobrym wyjściem jest montaż wanny pod oknem, gdzie instalacja innych urządzeń, takich jak umywalka, czy ubikacja są wykluczone. Jeśli łazienka mieści się na poddaszu, można wykorzystać powierzchnię pod skosem, pod warunkiem że nie jest on zbyt niski. Aby móc komfortowo korzystać z kąpieli trzeba zarezerwować około 60cm wolnej przestrzeni na wejście do wanny. Ważne aby dostęp był swobodny i nie kolidował z innymi urządzeniami.

wanna wolnostojąca w małej łazience

Wanna wolnostojąca w małej łazience - Aranżacje Milla Sanitti

Przy aranżacji wanny wolnostojącej w małej łazience należy pamiętać o doborze odpowiedniej baterii wannowej. W towarzystwie wanny wolnostojącej najbardziej stylowo i nowocześnie prezentuje się bateria wolnostojaca, która również wymaga dodatkowego miejsca w podłodze. Przy małym metrażu dobrym rozwiązaniem może być bateria podtynkowa z wylewką w ścianie. Inną alternatywą jest bateria narantowa. Oczywiście warunkiem jej instalacji jest wystarczająco szeroki rant wanny.

Jaką wannę wolnostojącą wybrać?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wielkość wanny. W dużym salonie łazienkowym możemy pokusić się o komfortową i obszerną wannę. Do mniejszej łazienki powinniśmy wybrać wannę w granicach 150-160cm długości. Nie zapomnijamy także o drugim wymiarze, czyli szerokości. Wszystko zależy bowiem od kształtu łazienki i ilości przeznaczonego na nią miejsca. Jeśli powierzchni jest naprawdę niewiele dobrym rozwiązaniem będzie model krótkszy i węższy np wanna wolnostojąca Sanitti Cinque. Wanna wykonana jest z konglomeratu, dzięki czemu wyróżnia się idealnie gładką powierzchnią łatwą do utrzymania w czystości.

wanna wolnostojąca do małej łazienki

Wanna wolnostojąca Cinque Sanitti

Oprócz wielkości ważnymi cechami wanny są kształt oraz grubość ścian. W małej łazience wanna wolnostojąca z cienkim rantem wygląda lekko i optycznie nie przytłoczy pomieszczenia. Produkty masywne z grubymi ścianami sprawdzą się wyłącznie w dużych salonach łazienkowych.

Sprawdź również: wanny wolnostojące dostępne w naszych sklepach.

Polecamy